Denizcilik Epoksi Kaplama Sistemleri

marine-bot-tekne-epoksi-kaplama-kaiser-epoksi

Denizcilik Epoksi Kaplama Sistemleri (Bot -Tekne - Marine)

Denizcilik Epoksi Kaplama sistemleri genel olarak bot, tekne, marine, yat gibi deniz ulaşım araçlarında su yalıtımı için tercih edilmektedir.

Denizcilik Epoksi Kaplama Sistemleri genel olarak Endsütriyel Epoksi Kaplama sektörünün alt dallarındandır. Genel olarak denizcilik endsütrisinde su yalıtımı ve kolay temizlik için kullanılmaktadır.
Epoksi zemin kaplama dediğimizde insanların aklına direkt olarak, mağaza, depo, alışveriş merkezi, fabrika, ev gibi mekanlar gelse de epoksi sadece bu alanlarda kullanılmamaktadır.
Denizcilik epoksi kaplama sistemlerinde epoksi kaplamanın nasıl kullanıldığını beraber inceleyelim.

Epoksinin özellikleri arasında sağlamlık, kolay temizlenebilirlik, dekoratif olması gibi özellikler yer almaktadır. Peki bu durumda denizcilik sektöründe epoksi nasıl kullanılabilir. Bildiğimiz üzere epoksi ıslak zemine uygulanmaz ve tamamen temiz bir zemine uygulanması onu daha sağlam yapar.

Uygulandığı zemine su yalıtımı özelliği kattığı için çürümeyi engeller.
Kolay temizlenebilir.
Zemine uygulanan epoksi üzerinde dekoratif çalışmalar daha kalıcı olur.
Epoksi çürümez ve sağlamlığını daima korur.

İşte tamda burada epoksi uygulama adımları devreye giriyor. Yani tamamen kuru ve temizlenmiş bir yüzeye, epoksi uygulandığında özellikle ahşap alanlar için ve sürekli olarak su ile iç içe olan sektörlerde epoksi tamamen kuruduğunda su yalıtımı ve dayanıklılıktan ziyade çürüme gibi etkenleri ortadan kaldırır. İşte tam da bu yüzden denizcilik sektöründe de epoksi rehabet görmektedir. Kısaca denizcilik sektöründe kullanılma sebeplerini inceleyecek olursak;

Sizde tekne, yat, sal gibi araçlarınızı epoksi ile boyamak ya da bizden hizmet almak için iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi Kullanım Alanları

Denizcilik epoksi kaplamada kendi ihtiyacınıza uygun epoksi kaplama için daha fazla bilgi alabilir, epoksi ürünleri tedarik hizmetimizden yararlanabilirsiniz.