Ahşap Epoksi Kaplama

Ahşap Epoksi Kaplama

Ahşap epoksi çözümleri Epoksi reçineler endüstriyel uygulamalardaki başarılarının yanı sıra birçok dekoratif üretimde de önemli bir yer edinmiştir. Ultra şeffaf görünümü ve sıvı formu, birçok özel nesnenin içine kolayca gömülmesini sağlar. Farklı kesitlerdeki yaşlı kütükler veya ahşap parçaları epoksiye gömülerek muhteşem ürünler ortaya çıktı. Epoksi ile tasarımcılar artık çok daha özgün.

ahşap-epoksi-kaplama-kaiser-epoksi

Ahşap epoksi kaplama, epoksi masa nasıl yapılır ?, epoksi masa reçinesi nedir?, epoksi masa yapımı gerekli malzemeler nelerdir ?

Epoksi masa nasıl yapılır ? sorusu genelde dekorasyona gönül vermiş insanlar tarafından rehabet görmüş bir konudur. Bu konuda şeffaf epoksinin sağladığı muazzam şeffaflık ile bir çok malzeme epoksi içine gömülerek, dekoratif ürünler ortaya çıkarılmıştır. Peki Ahşap epoksi kaplama için hangi malzemeler kullanılır ?

Masa Seçimi
  • Genellikle masa olarak kalitesi ve uzun ömürlü kullanım sağlamasından dolayı ceviz seçilir. Ceviz dışında yine yakın özelliklere sahip masif ağaç da kullanılabilmektedir. Her ağaç yüzeyi farklı olduğu için seçilen desene göre ağan seçimi yapılabilmektedir.

Epoksi Reçine
Epoksi masa için gerekli olan en önemli malzeme elbette epoksi reçine. Epoksi reçine uygulaması düz zeminlerde kolay ancak masa yapımı sırasında oldukça dikkat isteyen bir üründür.
Sertleştirici
Epoksi reçinesi içinde kullanılmak üzere sertleştirici vernik (masa yüzeyinde düz ve pürüzsüz bir zemin oluşturmak için kullanılırlar.)
Masa Kalıbı ve Diğer Malzemeler
Epoksi masa kalıbı

El frezesi (masa iç yapısını oymak ve şekil vermek için kullanılır)

Kalem (masa üzerinde şekil çizimi için kullanılır)

Aksesuarlar (özellikle dış mekanlarda tercih edilen ve masa yüzeyine olması istenilen logo benzeri aksesuarlar)

Ahşap Epoksi Kaplama ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ahşap Epoksi Kaplama

Ahşap Epoksi kaplama ile ilgili detaylara yukarıdan ulaşabilir ve ürünlerimizi ahşap epoksi kaplama ürünleri tablomuzdan inceleyebilirsiniz.

AHPAŞ EPOKSİ ÇÖZÜMLERİ

Ürün Listesi


AS-10

Epoksi Tamir ve Montaj Reçinesi

 

Orta viskoziteli solventsiz şeffaf döküm bileşiği. Küçük hacimli çatlakların şeffaf veya renkli doldurulmasında hızlı sonuç verir. Hızlı kuruyan tamir, montaj ve yapıştırma işlemlerinde kullanılır.


AS-14

Neme Dayanıklı Epoksi Yapıştırıcı

 

Düşük viskoziteli solventsiz epoksi yapıştırıcı. Nemli ortamlarda performansı değiştirmeden güçlü bir yapışma sağlar. Ahşap levhaların prekast kaplanması ve lamine yapıştırma uygulamalarında kullanılır.


AS-61

Epoksi Ultra Şeffaf Döküm Reçinesi / 2-2,5 cm

 

Düşük viskoziteli solventsiz epoksi döküm reçine sistemi. Ultra net döküm uygulamaları için kullanılır. Mükemmel şeffaflık ve iyi mekanik mukavemet sunar. 2-2,5 cm kalınlığında tek seferde döküm yapma imkanı sağlar.


AS-63

Epoksi Şeffaf Üst Kaplama Reçinesi

 

Orta viskoziteli ultra şeffaf epoksi reçine sistemi. Şeffaf ince sonkat uygulamaları için kullanılır. Dayanıklı ve parlak bir son kat kaplama sağlar.


AS-69

Epoksi Ultra Şeffaf Döküm Reçinesi / 5-6 cm

 

Düşük viskoziteli solventsiz epoksi döküm reçine sistemi. Ultra net döküm uygulamaları için kullanılır. Epoksi masa üreticilerinin en çok tercih ettiği üründür. Mükemmel şeffaflık sunar. Tek seferde 5-6 cm kalınlıkta döküm yapma imkanı sağlar.


AS-71

Epoksi Ultra Şeffaf Döküm Reçinesi / 10-15 cm

 

Düşük viskoziteli solventsiz epoksi döküm reçine sistemi. Yüksek kalınlıkta şeffaf döküm uygulamaları için kullanılır. Mükemmel şeffaflık sunar. Tek seferde 10-15 cm kalınlıkta döküm yapma imkanı sağlar.


AS-73

Epoksi Ultra Şeffaf Döküm Reçinesi / Sarkmaz ve Sert

 

Orta viskoziteli solventsiz epoksi döküm reçine sistemi. Sarkma ve bükülmenin istenmediği uygulamalar için geliştirilmiştir. Mükemmel şeffaflık sunar. 2-2,5 cm kalınlığında tek seferde döküm yapma imkanı sağlar.